دارچین

 

              

دارچین از قدیم الایام در دنیا بکار میرفته است در مصر حتی قبل از ساختمان اهرام ثلاثه مصر برای درمان امراض مختلفه مصرف می شده است. در کتاب مقدس به آن اشاره شده است و در مراسم مذهی یهودیان بکار می رفته است.

دارچین پوست درختی است که تا 10 متر ریشه می­کند برگ این درخت سبز سیر و دارای گل­های به رنگ سفید می­باشد. پوست این درخت را کنده و معمولا پودر می­کنند و در غذا یا به­عنوان چای از آن استفاده می­­کنند.

خواص داروئی:

·         دارچین رمز جوانی است و مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد.

·         دارچین برای زیاد شدن و بازیافتن نیروی جنسی نیز بکار می­رود

·          کلیه را گرم می کند و ضعف کمر و پاها راازبین می برد

·          کم خونی را درمان می کند.

·         دارچین بهترین دارو برای دردهای عضلانی است. در آمریکای شمالی و کانادا کرم­هایی به بازار آمده که دارای دارچین است و برای رفع درد بکار می رود.

·         دارچین است زیرا دارچین اثر آرام کنده و شاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. و در حقیقت می توان گفت دارچین والیوم گیاهی است زیرا در دارچین ماده ای است بنام Cinnamodehyde که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش دارد.

·         اثر مهم دیگر دارچین پائین آوردن تب می باشد و حتی امروزه دارچین را بصورت قرص و کپسول درآورده اندکه بعنوان تب بر بکار می رود. شما می توانید بآسانی با نوشیدن یک فنجان چای دارچین تب را بسرعت پائین بیاورید.

·         دارچین رگها را باز می کند و اثر خوبی  در گردش خون درد.

·         دارچین خاصیت عجیب دیگری درد و آن قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است و حتی می توان گفت که اثر پنی سیلین و آنتی بیوتیک را به مقدر زیادی درا است. اگر حس کردید که ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید چای دارچین را فراموش نکنید و حتی اگر سرما خورده­اید یا ضعف شدید درید چای دارچین بهترین دارو است.

یکی از دانشمندان انگلیسی در کتابی که قرن نهم تالیف نمود ادعا کرد که دارچین معده را تمیز و آرام و قوی می­کند. بنابراین اگر ناراحتی معده دارید حتما از دارچین استفاده کنید دارچین با این همه خواص طعم بسیار خوبی دارد. حتی اگر چای معمولی می نوشید آنرابا یک قطعه پوست دارچین بهم بزنید که طعم آنرا بهتر کند.

بی دلیل نیست که در گذشته سلمانی ها که در حقیقت دکترهای طب قدیم بودند به مشتریهای خود چای دارچین می دادند.

/ 0 نظر / 17 بازدید