مزه مزه

آن‌كس لذت مي‌برد که غذا را زير زبان مزه‌مزه ‌کند

ماسک‌های خانگی برای زیبایی و سلامت مو‌ها

 

 ایده آل: امروزه کمتر کسی است که با مشکلات مو مواجه نباشد بنابراین مطمئن باشید مطالب جالب زیر درباره تونیک و ماسک مو می‌تواند مشکلاتتان راجع به کلیهٔ مو‌ها را حل کند؛ امروز ۱۰ ماسک و فردا بقیه را معرفی می‌کنیم باشد که مفید واقع شود.

۱) ماسک تقویتی با جعفری برای سلامت موهای شما

- ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون

- ۲ قاشق غذاخوری جعفری خردشده

جعفری خردشده و روغن زیتون را در مخلوط‌کن ریخته و خوب مخلوط کنید. ترکیب را به ریشه مو‌هایتان بمالید و کمی ماساژ دهید. سپس مو‌هایتان را به مدت یک ساعت با حوله گرمی بپوشانید. بعد از این مدت مو‌هایتان را با آب ولرم بشویید و با شامپو ماسک را از روی مو‌هایتان پاک کنید و در‌‌نهایت مو‌هایتان را خشک کنید.

 

۲)

شادابی و طراوت مو با ماسک زرده تخم‌مرغ

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک فنجان شیر پرچرب

زرده تخم‌مرغ را آن‌قدر هم بزنید تا کف کند. سپس شیر را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید. در صورتی که دوست داشته باشید، می‌توانید یک قاشق چای‌خوری گلاب به ترکیبات اضافه کنید. تونیک را روی مو‌هایتان بمالید و بگذارید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی مو‌هایتان بماند. سپس با آب ولرم مو‌هایتان را بشویید.

 

۳)

ماسک مو با عسل، روغن زیتون و سرکه برای براق‌شدن مو‌هایتان

۲- قاشق غذاخوری عسل

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام

- یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

مواد را مخلوط کرده و قبل از شست‌وشو، روی مو‌هایتان بمالید و با شانه‌زدن مواد را از ریشه به سمت نوک مو‌ها هدایت کنید. تونیک را به‌مدت یک ساعت روی مو‌هایتان بگذارید، سپس مو‌هایتان را بشویید.

۴) ماسک تقویتی ریشه‌های مو

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

۲- قاشق غذاخوری روغن کرچک

- یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A (شما می‌توانید چند عدد کپسول ویتامین A را پودر کنید)

تمام مواد را مخلوط کنید و روی مو‌ها بمالید. کمی ریشه مو‌هایتان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت دو ساعت روی مو‌هایتان بماند سپس آن‌را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است.

۵) ماسک مو برای رفع شوره سر و جلوگیری از آن

- ۳ قاشق غذاخوی سرکه سیب

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سرکه و روغن زیتون را مخلوط کنید. ابتدا مو‌هایتان را خوب با شامپو بشویید سپس مخلوط را روی مو‌ها بمالید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. بعد مو‌هایتان را با آب ولرم بشویید سپس با آب سرد آبکشی کنید.

 

۶)

ماسک عسل برای موهای آسیب‌دیده شما

- مخلوط ۲ قاشق غذاخوری عسل و روغن کرچک

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک عدد آمپول ویتامین A یا ویتامین D

تمام مواد را خوب مخلوط کنید تا به‌صورت مایعی یکنواخت شود. ماسک را روی ریشه مو‌هایتان بمالید و به آرامی به کمک شانه مواد را به سمت نوک مو‌ها هدایت کنید. مو‌هایتان را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند سپس مو‌هایتان را با آب ولرم بشویید.

۷) ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده

- یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده

- یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام

- یک قاشق چای‌خوری شیر

- یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید).

مواد را مخلوط کنید و روی تمام مو‌هایتان بمالید. بگذارید ماسک به مدت چهار ساعت بماند سپس مو‌هایتان را خوب بشویید

۸)

ماسک ضدشوره مو

۱عدد حبه سیر

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سیر و روغن زیتون را در مخلوط‌کن ریخته و مخلوط کنید سپس آن‌را در ظرفی ریخته و در ماکروفر به مدت ۲۰ ثانیه گرم کنید. ماسک را روی مو‌هایتان بمالید و ریشه‌های مو را ماساژ دهید سپس مو‌هایتان را با حوله گرمی بپوشانید. بگذارید ماسک به مدت یک ساعت بماند و بعد مو‌هایتان را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید تا نتیجه رضایت‌بخش حاصل شود.

۹)

ماسک تقویتی برای موهای چرب

- ۵ قاشق غذاخوری ماست

- یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی مو‌ها بمالید. سعی کنید ترکیب را بیشتر روی ریشه مو‌ها استفاده کنید. بگذارید ماسک به مدت ۴۰ دقیقه روی مو‌هایتان باشد سپس آن‌را بشویید. مو‌هایتان را فقط با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید.

۱۰) ماسک مرطوب‌کننده موهای خشک

- یک فنجان ماست

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

مواد را مخلوط کرده و روی مو‌هایتان بمالید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه بماند سپس مو‌هایتان را با شامپو و بعد از آن با نرم‌کننده بشویید

   + معصومه ; ۳:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۱۱/٩
comment نظرات ()